Na začátku roku 2021 vyhrála naše společnost CONTECHIN GROUP s.r.o. výběrové řízení. Je to mezinárodní projekt Aid for Trade Mongolsko – Předání know-how pro úsporu energie izolací budov. Přenos know-how při zateplení budovy internátu učiliště TVET Erdene. Navzdory nejisté době, zejména díky covid-19, jsme se rozhodli, že se tohoto projektu chceme zúčastnit. Udělali jsme pro to maximum. Plány a přípravy se mění každým dnem s ohledem na aktuální celosvětovou situaci. Ale pro nás jsou takové úkoly výzvou!

Plánovaný odlet koncem června byl několikrát odložen-zrušen ze strany leteckých společností. Děkujeme za podporu a pomoc české ambasády v Ulaanbaataru. Bez jejich pomoci by se realizace zateplení internátní budovy v Erdene v letošním roce nepodařila zrealizovat. Jednatel společnost CONTECHIN GROUP s.r.o. Ing. Bořivoj Minář odjel v srpnu 2021 do Ulaanbaataru. Po absolvování povinné karantény mohl zahájit proces realizace zateplení celé budovy internátu o rozloze cca 1100 m2 a předání know-how. Termín na realizaci byl z původních 12ti týdnů zkrácen na 6 týdnů.

Jsme hrdí na pracovní nasazení všech zúčastněných a jejich osobní přístup k celému projektu. Hlavním cílem bylo nejen zateplit internátní budovu, ale především naučit místní učně a přidružené realizační firmy správnému způsobu zateplení dle evropských standardů. Seznámit je se skladbou ETICS, aby pochopili, jak je nezbytné dbát na kvalitu zateplovacích materiálů.
Veškeré komponenty ETICS byly dovezeny do Mongolska z České republiky, pouze izolant EPS dodával místní výrobce. Izolant byl ustálen dle našich požadavků, aby nedošlo v budoucnu k nežádoucím deformitám na celém systému zateplení.

Mezinárodní projekt Aid for Trade Mongolsko – Předání know-how pro úsporu energie izolací budov zateplením náš projekt a spolupráce s Mongolskem nekončí!